ثبت برند در شیراز

ثبت برند در شیراز
شهر شیراز جایگاه ویژه ای در تاریخ و فرهنگ و هنر مردم ایران زمین دارد. شیراز به عنوان شهری هنرمند و هنرمند پرور همچنین از جوانب اقتصادی و تجاری نیز در ایران سهم عمده ای را به خود اختصاص داده و بار بسیاری از درامد ها و سرانه های درامدی کشور را بر دوش دارد. هزاران شرکت در این شهر در انواع موضوعات تجاری و اقتصادی با هم در رقابت هستند و هر روز نیز بر این تعداد افزوده می شود.
از انجایی که رشد و تعالی هر شرکت به رشد و توسعه اقتصادی ان منطقه و رشد اقتصادی مناطق مختلف به توسعه اقتصادی ایران می انجامد حمایت از شرکت ها و موسسات مختلف در اقصی نقاط ایران از جمله شیراز بسیار مورد اهمیت بوده و از این رو دولت توجه ویژه ای به شرکت ها و موسسات اقتصادی
در همه نقاط ایران از جمله شهر شیراز نموده است. استفاده از انواع تسهیلات و وام ها و ارائه انواع معافیت های مالیاتی از جمله این موارد هستند.
برند شاخصه کلیدی و مهمی در شرکت های پیشرو می باشد و بسیاری از شرکت ها و سازمان های بزرگ برای به دست اورن موفقیت خود مدیون برند های موفق خود هستند. برند توانایی معرفی جایگاه و ارزش محصولات، کیفیت محصولات، توانایی رقابتی انها و حتی جایگاه جغرافیایی محصولات و خدمات را دارا می باشد.
تفاوتی نمی کند که شرکت در تهران فعالیت بکند ویا در شیراز و یا هرشهر و استان دیگری. وقتی یک برند و علامت تجاری خوب داشته باشید می توانید در هر نقطه ای از ایران و حتی در بازار های بین المللی سرمایه گذاری نموده و مشتریان و خریداران خود را داشته باشید. در ایران هر روز بر شرکت های موفقی که از نقاط مختلف ایران محصولات خود را تا قلب پایتخت و حتی به قلب اروپا صادر می کنند افزوده می شود و بی شک وجود برند و یا برند های تجاری این شرکتها در این موفقیت و نفوذ شرکت ها بی تاثیر نبوده است.
پس به یاد داشته باشید با سرمایه گذاری مناسب برای خلق یک برند و ارزش افرینی برای علامت تجاری و یا برند خود می توانید یک برند مطرح برای خود داشته باشید. اما داشتن یک برند موفق و زیبا و قابل نفوذ به تنهایی کفایت نمی کند. برای اینکه بتوان از این برند به خوبی استفاده کرد و تماما از این برند و علامت تجاری خیالمان راحت باشد باید ان را به ثبت برسانیم.
در همه نقاط دنیا شرکت ها و موسسات این کشور ها برند و علامت های تجاری خود را در کشور خود به ثبت می رسانند. در ایران نیز برند توسط دولت محافظت خواهد شد به شرط اینکه ابتدا این برند ثبت شود.
ثبت برند و علائم تجاری توسط اداره مالکیت معنوی در تهران انجام می شود. هر فرد یا شخص حقیقی و یا حقوقی می تواند برند منحصر به خود را به ثبت برساند و برای ثبت برند و علامت تجاری مالکیت بر شخصیت حقوقی ملاک نخواهد بود. اداره مالکیت معنوی در تهران قرار دارد و این اداره هنوز در هیچ یک از شهرستان ها و شهر های ایران شعبه و یا نمایندگی نداشته و به همین دلیل باید افراد متقاضی ثبت برند برای نهایی شدن برند خود به تهران مراجعه نمایند.
برخی از اسناد و مدارک عمومی بوده و تهیه انها اساسا نیازی به تخصص خاصی ندارد مانند شناسنامه و کارت ملی و حتی مشخصات افراد ولی برخی از مدارک مانند تقاضای ثبت و اظهارنامه ثبت نیازدارند تا با مشورت یک حقوق دان و فرد اگاه به مسائل حقوقی تکمیل و اماده شوند. زیرا هرگونه اشتباهی می تواند تبعاتی ناراحت کننده برای شما به دنبال داشته باشد و یا باعث شود شما مجبور شوید هزینه های اضافی پرداخت نمایید.
برند و علامت تجاری شناسنامه و هویت محصولات و خدمات شرکت ها است که بواسطه ان می توانند اقدام به تمایز دادن به محصولات خود و همچنین مطرح نموده و فروختن محصولات خود بکنند. بازار یابی محصولات و خدمات شما با برند های مطرح و ثبت شده کاری بسیار راحت تر می باشد و با ثبت برند خیال شما از مالکیت شما نسبت به برند و علامت تجاری راحت خواهد بود.
برند ها و علامت های تجاری که به ثبت برسند به مالک برند این امکان را می دهند که از برند خود توسط مراجع قانونی محافظت نمایند و اجازه هیچ گونه دخل و تصرفی به دیگران را نخواهند داد. برند می تواند شهرت و اوازه مورد انتظارتان را برای شما فراهم نماید و شرکت و شخصت شما را اعتبار بیشتری بدهد.
بواسطه برند ها و علامت های تجاری نه تنها اعتبار بالاتری کسب خواهید کرد بلکه می توانید از این اعتبار برای خود تسهیلات و خدمات بهتری را هم فراهم نمایید. فراموش نکنید بانک ها و موسسات مالی به شرکت های دارای برند و علامت های تجاری بیشتر بها خواهند داد و تسهیلات بیشتری با شرایط بهتری به انها خواهند پرداخت.

مدارک مربوطه برای اشخاص حقیقی
• کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی
• کپی مجوز و کارت بازرگانی متقاضی در صورت لاتین بودن اسم
• در صورت پیگیری فرایند ثبت برند توسط وکیل، وکالتنامه ایشان باید ارائه گردد
• نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10
مدارک مربوطه برای اشخاص حقوقی
• کپی نسخه ای از آگهی تاسیس به همراه تغییرات آدرس
• کپی مجوز های شرکت (جوز تاسیس و پروانه بهره برداری) در 1 نسخه
• کپی کارت بازرگانی به نام مدیرعامل شرکت یا شرکت در صورت لاتین بودن اسم و یا واردات و صادرات
• کپی شناسنامه و کارت ملی مدیرعامل شرکت
• نمونه علامت تجاری در ابعاد 10 در 10
• مهر شرکت
• در صورت پیگیری فرایند ثبت برند توسط وکیل، وکالتنامه ایشان باید ارائه گردد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *