خرید و فروش برند آماده
خرید و فروش برند آماده در مواقعی صورت می‌گیرد که شخص اقدام به ثبت برند می کند اما هر بار پس از استعلام علائم تجاری با مشابهت برند روبرو می شود و ممکن است مدت ها گرفتار ثبت برند باشد، که این مشکل خود علاوه بر از دست رفتن زمان موجب ضرر مالی هنگفت شده، لذا در چنین مواقعی خرید برند آماده، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

فرض کنید شما چند برند را ثبت می کنید تا بتوانید طبق یک برنامه ریزی دقیق، پایه های یک کسب و کار موفق را پی ریزی کنید و خود را به دیگران معرفی نمایید. بنابراین مخاطبان خود را با شناساندن برند تجاریتان مشتاق خرید آن کالا می کنید. در این صورت بقیه برندهایی که ثبت کرده اید علی رغم زمان و هزینه برای ثبت آن سپری شده است، عملا بلا استفاده می ماند و باید برای فروش برند آماده اقدام کنید .

یا گاها پیش آماده است که شما برندی را قبلا ثبت نموده اید اما از آن بنا به هر دلیلی استفاده ننموده اید و یا استفاده نموده اید ودر حال حاضر برای شما کاربردی ندارد ویا آن صنف را ترک کرده اید. شما می توانید برندهای آماده خود را در کمترین زمان و بدون هیچ دردسری به اشخاصی که به آن نیاز دارند بفروشید و علاوه بر جبران هزینه های ثبتی، سود خوبی نیز در زمینه فروش برند تجاری خود کسب نمایید.
قانون خرید و فروش برند آماده
طبق قانون، علامت تجاری (برند) خرید و فروش برند آماده مجاز می باشد، این امر موجب می شود برندهایی که به دلایل مختلف بلا استفاده مانده اند ، تا قبل از اتمام زمانشان با انتقال به شخص دیگر قابل استفاده گردند .

در صورتی خرید برند تجاری آماده به شخص دیگر در ایران اعتبار دارد که حق استفاده از آن به ثبت رسمی و قانونی رسیده باشد، درخواست واگذاری برند در اظهارنامه ای تنظیم می شود که در آن شماره ثبت برند، نام و نشانی خریدار برند و نام و نشانی وکیل قانونی او در ایران قید شده باشد و علاوه بر آن اسناد رسمی انتقال و وکالتنامه و آگهی ثبت برند باید ضمیمه اظهارنامه گردد .

مراحل فروش برند آماده چیست؟
حضور در دفترخانه جهت تنظیم و امضاء قرارداد واگذاری برند تجاری .
استعلام دفترخانه از سازمان مالکیت صنعتی جهت کسب سابقه ثبت برند تجاری دلخواه .
نشر آگهی واگذاری برند در روزنامه رسمی کشور .
مدارک مورد نیاز جهت فروش و خرید برند آماده چیست؟
کلیه اسناد ثبت برند شامل روزنامه تقاضا و آگهی ثبت برند .
مدارک هویتی فروشنده و خریدار برند .
اسناد ارائه دهنده موضوع کسب و کار .
تنظیم قرارداد در دفترخانه پس از دریافت استعلام واگذاری برند .
شماره رسمی اظهارنامه و شماره ثبت برند .
انتقال اجباری برند با رعایت قوانین توسط وراث .
مدارک مباشر رسمی ( در صورت موجود بودن) .
مراحل خرید و فروش برند آماده تجاری چیست؟
انتخاب برند دلخواه .
استعلام برند از سازمان مالکیت صنعتی .
حضور فروشنده و خریدار در دفترخانه جهت تنظیم قرارداد .
تنظیم سند و واگذاری برند تجاری به خریدار .
نشر آگهی واگذاری برند در روزنامه رسمی کشور .
نقل و انتقال برند در ایران کاملا قانونی می باشد و بسیار راحت و آسان می باشد و طی مدت زمان کمی این کار قابل انجام می باشد. برای فروش برند خود، می توانید آن را به ما سپرده تا در کوتاه ترین زمان ممکن با قیمت به فروش رسد .

قیمت خرید و فروش برند چقدر است؟
جهت واگذاری برند نیاز به قیمت گذاری برند توسط کارشناس رسمی دادگستری مخصوصاً در مورد برندهایی که سابقه مصرف و حضور در بازار را دارند. برندهایی که تازه ثبت شده اند و برای خرید و فروش برند آنها اقدام می گردد بیشتر با توجه به تعداد طبقات و کالاها و همچنین نوع کلمه و یا طراحی آن ارزش گذاری می گردند. مثلاً فروش برند مواد غذایی ، فروش برند آرایشی ، فروش برند لبنیات و طبقات مختلف قیمت خود را دارند.

نقل و انتقال برند تجاری به یکی از دو روش زیر انجام می‌گردد :
نقل و انتقال علامت تجاری یا برند به صورت جبری (غیر ارادی)
نقل و انتقال علامت تجاری یا برند به صورت قراردادی (اختیاری)
نقل و انتقال برند یا واگذاری برند به صورت جبری یا قهری در شرایطی اتفاق می‌افتد که مالک اصلی علامت تجاری ثبت شده فوت کرده باشد. در این حالت وراث می‌توانند با ارائه اصل گواهی ثبت علامت و گواهی انحصار وراثت درخواست نقل و انتقل برند و واگذاری آن را به مالک جدید داشته باشد.

منظور از نقل و انتقال علامت تجاری و برند به صورت قراردادی یا اختیاری این است که امتیاز علامت تجاری به مالک یا مالکین جدید واگذار می‌شود. در این وضعیت مالک فعلی علامت تجاری می‌تواند به دلیل عدم فعالیت و یا هر دلیل دیگری امتیاز علامت تجاری خود را برای همیشه و یا مدت مشخصی به شخضی دیگر منتقل کند. این نقل و انتقال زمانی معتبر می‌باشد که اجازه‌نامه مربوط به آن در ایران به ثبت رسیده باشد. مالک جدید نیز بعد از طی مراحل مربوط به انتقال آرم تجاری می‌تواند از منافع آن برخوردار گردد.

نکات زیر باید در انتقال قانونی علائم تجاری در اظهارنامه ذکر شود :
شماره ثبت علامت تجاری در ایران.
نام و آدرس و تابعیت مالک جدید.
نام و نشانی نماینده قانونی مالک در ایران.
در نقل و انتقال علامت تجاری برای صاحب علامت این امکان وجود دارد که در صورتی که مایل به نقل و انتقال کامل علامت تجاری خود نباشد بتواند بخشی از علامت و یا طبقات آن را به فرد دیگری واگذار نماید. در انتقال جزئی، علامت تجاری برای بعضی از خدمات مشخص شده انتقال می‌یابد یا علامت تجاری برای استفاده در یک طبقه یا منطقه خاصی منتقل می‌شود. به طور مثال مالک علامت مشخص می‌کند که از بخشی از علامت تجاری او فقط برای خدمات صادرات استفاده شود و یا حق استفاده از برند را در شهر یا منطقه‌ای خاص به شخص دیگری اعطا کند. بنابراین در این صورت باید در قسمت ثبت تقاضای الکترونیک نقل و انتقال علامت تجاری برای نقل و انتقال جزئی اقدام نمود و سایر مراحل مانند نقل و انتقال قراردادی برند می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *